Oğuz Başkan seçildikten sonra devam etmiş!

 • Haber Saati : 16 Ocak 2020, Perşembe 15:42:57 - 1 Yıl önce eklendi.
FETÖ’den tutuklanan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz hakkında hazırlanan iddianame örgüt ile ilişkisinde tartışılan “tarih” ayrıntısına yer verildi.

  FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edilirken savcılık çok geniş ayrıntılara ve kripto ilişkilere yer verdi. Konak Vergi Dairesi’nden temin edilen Burak Oğuz’a ait Nokta Bağımsız Denetim ve Mali Müşavirlik LTD.ŞTİ’nin mükelleflerini gösterir liste ilişki ağını ortaya çıkarttı.

  Oğuz’un, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü’nün Deniz Kuvvetleri mahrem yapılanması içerisinde faaliyet gösteren mahrem imamlardan Metin ve Fevzi kod adlı Hakan Çiçek tarafından kullanılan GSM hattı ile 10.12.2012 ile 24.03.2014 tarihleri arasında 17 kez irtibat kurduğu tespit edilmişti. 15 Temmuz darbe girişi sırasında Adil Öksüz, Kemal Batmaz ve Harun Biniş ile Akıncı Üssü’nde faaliyet yürüten Çiçek; TBMM, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Özel Harekat Daire Başkanlığı yerleşkelerinin bombalanma emrini veren FETÖ imamları arasındaydı. Çiçek ayrıca darbe girişiminin başarısız olduğunun anlaşıldığı saatlerde ABD’yi arayarak Fethullah Gülen’le görüşmek için çabalayan isimler arasında bulunuyordu. Akıncılar Üssü civarında yakalanarak tutuklanan Çiçek’in telefonlarına ve üzerindeki tüm elektronik cihazlara el konulmuştu.

  İzmir Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede Oğuz, tüm ilişkilerini 2010 yılından önce yaşadığını iddia ederken 2011 ve 2012 yılları itibariyle bu yapılanma, dernekler ve STK’larından ayrıldığını anlattı. Savcılık Oğuz’un ifadesinin ardından yaptığı araştırmada FETÖ mahrem İmamı Çiçek’e ait şirketin Nokta Bağımsız Denetim ve Mali Müşavirlik Şirketi ile 31 Ocak 2014’te sözleşme imzaladığını 30 Nisan 2019’da sonlandırdığını tespit etti.  

  Oğuz’un şirketinde çalışan Koral Kıpkıp konuyla ilgili, “Hakan Çiçek'in sahibi olduğu ve kuruluşu tarafımızca yapılan firmanın adı ilk başta Bayrock şeklinde idi. Daha sonra söz konusu şirketin adı Bahar Doğaltaş diye değiştirildi. Şirket ile ilgili muhataplara ulaşılamadığı için 2019 yılı Nisan-Mayıs aylarında İbrahim Burak Oğuz şirketi devrettikten sonra ihtarname gönderilerek işleri bırakıldı. Ancak o tarihe kadar beyannameleri evrakları gelmediği için boş şekilde verildi” açıklamasında bulunmuştu.

  FETÖ’NÜN KASASIYDI!
  Ticaret Sicil Kayıtlarına göre 8 Ocak 2013 tarihinde İzmir’de kurulan Bayrock Stones Mermer Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin 11 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirilen noter işlemiyle adını Bahar Doğaltaş Mermer Sanayi Ticaret Limited Şirketi olarak değiştirdiği görülüyor.  Yine kayıtlara göre 4 Nisan 2014 tarihinde diğer ortak Nurdan Yeneroğlu’ndan tüm hisseler Hakan Çiçek’e geçiyor. İzmir Konak İlçesi İsmet Kaptan Mah. Hürriyet Blv. No:4/1 d: 21 adresinde faaliyet gösterdiği kayıtlara geçen şirketin kamuoyundaki yetkili ismi Burak Yeneroğlu olarak biliniyor. Önceki ABD Başkanı Barack Obama'ya yaptığı 652 bin dolarlık bağışla ismi medyada yer alan Bayrock Stone şirketi sahibi Burak Yeneroğlu FETÖ’nün ABD’deki kasaları arasında bulunuyor. FETÖ'nün ABD'deki Türk İş Adamları örgütlenmesi olan Turkish-American Alliance adlı sivil toplum kuruluşunda da aktif çalışmalar yapan Yeneroğlu’nun ikamet adresinin Amerika olması ise dikkat çekiyor.

  YENİ KALKIŞMANIN MİMARI!
  Savcılık, Nokta Bağımsız Mali Müşavirlik Şirketi’nin 13 Haziran 2019’da yani Burak Oğuz'un belediye başkanı seçildikten sonra sözleşme imzaladığı Şık Doğaltaş Şirketi’ni de inceledi.  Şirketin ortağı İsmail Kokuroğlu’nun Sezai kod adını kullandığı vurgulanırken Hakan Çiçek ile bağlantısı ve ortaklıklarının bulunduğu vurgulandı. 667 - 668 Sayılı KHK ile kapatılan kurumların bağlı olduğu şirketlerden olan Barış Ata Eğitim Yayın Bilişim Şirketi’nde yönetim kurulu üyesi olan Kokuroğlu ile ilgili önemli bilgiler bulunuyor.

  Bir dönem FETÖ yapılanmasının Amerika’daki akademisyenlerini yöneten isim olan Kokuroğlu’nun ismi 24 Haziran seçimleri için de geçmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ortaya attığı “yeni kalkışma planı” iddiaları o dönem çok konuşulmuştu. Cumhurbaşkanlığı seçimi üzerinden halkı galeyana getirmek ve cezaevindeki FETÖ mensubu kişileri isyana teşvik etmekle suçlanan Kokuroğlu, planı ABD’de yapan isimlerin başında geliyor. FETÖ’nün ABD’deki yapılanması içinde hamlesi ile çatlağa neden olan Kokuroğlu, Pensilvanya Mollası olarak da biliniyor.  Kokuroğlu’nun Türkiye’de cezaevinde bulunan FETÖ mensuplarını isyana teşvik etmek için 24 Haziran gecesi plan yaptığı iddiasının FETÖ tabanında ciddi rahatsızlığa neden olduğu belirtilmişti. FETÖ’nün yakınında bulunan Cevdet Türkyolu, Mustafa Özcan gibi isimler tarafından korunduğu söylenen Kokuroğlu, Gülen isle istediği zaman görüşebilen ender isimlerden birisi olarak biliniyor. Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim