Nalbantoğlu’ndan teşekkür ziyareti

 • Haber Saati : 14 Kasım 2020, Cumartesi 16:55:29 - 5 Ay önce eklendi.
CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Rıfat Nalbantoğlu Bursa ve Kocaeli illerini ziyaret etti. Parti örgütleri ve yerel yöneticilerle bir araya gelen Nalbantoğlu kurultayda kendisine verilen destek ile İzmir depreminde gösterilen hassasiyete teşekkür etti.

  İlk olarak Bursa İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Nalbantoğlu burada İl Başkanı İsmet Karaca ve parti yönetimiyle buluştu. Nalbantoğlu daha sonra Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ve Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ile bir araya geldi.  Nalbantoğlu ardından Kocaeli’ye geçerek burada da İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan’ı ziyaret etti.

  Nalbantoğlu ziyaretinde, iki ilden kurultay sürecinde gördüğü destek ve katkılar nedeniyle teşekkür etti. “Hedef İktidar” sloganıyla gerçekleştirilen 37. Olağan Kurultay’da delegelerin büyük teveccühünü almanın kendisi için büyük onur olduğunu ifade eden Nalbantoğlu, görev aldığı PM’de parti politikalarına uygun çalışmaları sürdürdüklerini dile getirdi.

  KENDİ İKTİDARLARINI DÜŞÜNÜYORLAR

  Ülkenin siyasi ve ekonomik anlamda çok ciddi bir buhrandan geçtiğini ifade eden Nalbantoğlu, bu durumun sürdürülebilir olmadığını söyledi. Nalbantoğlu, ülkeyi yönetenlerin kendi iktidarından başka bir şey düşünmediğini söylerken aile içi tartışmalar ve kavgaların ülke yönetimine yansıdığını vurguladı. Nalbantoğlu, “Dolar ve Euro başını almış gidiyor. Türk lirasının değer kaybı kimsenin umurunda bile değil. Vatandaşın alım gücünü kimse düşünmüyor. Çarşıda, pazarda insanlar alışveriş yapmaya korkar hale geldi. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu sorunları çözecek iradeyiz. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ikinci yüzyıla çağrı beyannamesinde de vurguladığı gibi ekonomik bağımsızlığımız tehlike altındadır. Vatandaştan toplanan vergilerin ve yapılan borçlanmaların büyük bir kısmı içerde ve dışarıda bir avuç çıkarcı, menfaatçiye aktarılırken, milletimiz korkunç bir işsizliğe mahkum edilmektedir. Bu büyük sorunun çözümündeki reçete yerel yönetimde gösterdiği başarılarla tarih yazan partimizdedir.” dedi.

  DAYANIŞMA RUHU VURGUSU

  Nalbantoğlu, “İzmir’de yaşanan büyük depremin yaralarının sarılmaya devam ettiğini anlatan Nalbantoğlu, dayanışma ruhu ve birlikteliğin Türkiye’ye örnek olduğunu söyledi. Nalbantoğlu, “Resmi rakamlara göre 115 vatandaşımızı bu depremde kaybettik. Yaralılarımızın tedavileri çeşitli hastanelerde sürüyor. Arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere yardım ve destek faaliyetlerinde belediyelerimiz tarih yazdı. Koordinasyon içinde tüm Türkiye’den gelen desteklerin sevkini ve ihtiyaç duyulan yerlere ulaşmasına katkı koydu. Gönüllüler ordusu ile birlikte belediyemiz kendi binalarında fiziki hasarlar oluşmasına rağmen bir dakika bile durmadı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı “Bir Kira Bir Yuva” kampanyasına verilen destek 35 milyon TL’yi aştı. Büyükşehir belediyemiz öncülüğünde İzmir’deki Cumhuriyet Halk Partili belediyelerimiz vatandaş ihtiyaç duyduğunda en başından bu yana ne sorunu olursa olsun “Biz Varız” diyor. Bu süreçte depremden mağdur olanlar başka illerdeki belediyelerimizden de önemli destekler gördü. Destekleriniz bize güç, kuvvet verdi. İzmirliler bu katkıyı, dayanışma ruhunun yansımasını unutmayacaktır. Ben, onlar adına sizlere teşekkür ediyor, bu birlikteliğimizin devam etmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.


Bu Haberin Manseti :

Nalbantoğlu’ndan teşekkür ziyareti
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim