Karabağlar’ların 4 temel sorunu var

 • Haber Saati : 20 Eylül 2019, Cuma 14:41:00 - 5 Ay önce eklendi.
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 'Yarınlarımız Umutla Yeşerecek' sloganıyla yarın başlayacak Kavacık Üzüm Festivali ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

  Ürün satış stantlarının açılacağı, yarışmalar, konserler, sergiler ve çocuklara yönelik özel atölyelerin yer alacağı festivalde tüm İzmir'in yüreğini yakan orman yangınlarına da dikkat çekilerek farkındalık yaratılacak. Tüm İzmirliler'i festivale davet eden Başkan Selvitopu, "Bu üzümün aroması ve tadı dünyanın başka yerinde yok. 1800'lü yıllarda gelmis ve bağlar oluşturulmuş. O coğrafyanın oluşturduğu değer. İzmir'e, Türkiye'ye ve dünyaya yaymak istiyoruz. Bu değerleri geleceğe taşımalıyız. Festival bu amacı taşıyor. Üreticilerimize de ekonomik bir katkı sunmak istiyoruz böylelikle. Biz görevdeki 6 yılımızda 6.'sını gerçekleştireceğiz. 2007'de başlamış ama arada yapılmadığı olmuş. Artık Kavacık Üzüm Festivali benimsendi" dedi. 
  YANGIN FARKINDALIĞI MESAJI 
  Festivalde İzmir yangınları ile ilgili farkındalık yaratmak istediklerini vurgulayan Selvitopu, "Yangın olayı hepimizi üzdü. Bu seneki festival afişlerimizde yangını unutmamak adına çeşitli temalar işledik. Bir daha olsun istemiyoruz. Belediye olarak bölgenin ağaçlandırılmasına elimizden gelen katkıyı sağlayacağız. Bağların zarar görmemesi tesellimiz ama yangın bizi çok üzdü. Sürprizler var festivalde. Herkesi davet ediyorum. Üzümleri ve Kavacık'a has tatları tatsınlar. Farklı bir hava var. Sıfır rakımdan 900'e çıkıyorsunuz. Kavacık gelişim ve tasarım projemiz var. Kavacık'a gözümüz gibi bakacağız" diye konuştu. 
  KARABAĞLAR'IN 4 TEMEL SORUNU 
  Karabağlar'da öncelikli 4 temel sorun olduğunu dile getiren Başkan Muhittin Selvitopu, "İç ulaşım sorunu, kentsel dönüşüm, kentin yeniden planlanması ve sosyal sorunlar. Bunlar çözülmesi gereken 4 temel sorun olarak önümüze çıkıyor. Karabağlar'a ulaşmak kolay fakat içeride sorun var. Dar gelirli insanlarımızın yoğun olarak yaşadığı bir yer. Bunun yarattığı sosyal sorunlar var. Kısa ve uzun vadeli yapılacak şeyler var. Karabağlar sorumlu ama ulaşımla ilgili temel görev Büyükşehir'indir. 4 tane bulvarın açılması ile ilgili çalışma sunduk. Büyükşehir değerlendirecek. Uzundere Kentsel Dönüşüm projesi en yakın proje ve çalışılıyor. Mobilya sökterönün sorunları var. Bu çerçevede planımızı yaptık. Pazar yeri, kültür merkezi, yeşil ve spor alanları, kreş ihtiyacı var. Bunlara dönük 20'ye yakın projemiz var" dedi. İzmir Büyükşehir'in kentsel dönüşüm modelinin Türkiye'ye örnek olduğunun altını çizen Selvitopu, "Yerinde dönüşümü hedefleyen bir anlayış var. Kimsenin hakkını yemeden. En sağlıklı model İzmir'de. Bunun daha da geliştirilmesinden yanayız. 2700 hektar yerleşim alanı var. 680 hektarında kentsel dönüşüm alanı var. 2 bin hektarlık alanda da belediye olarak planlamımız var" yorumunu yaptı. 
  HEDEF TÜRKİYE'DE İKTİDAR OLMAK
  Cumhuriyet Halk Partisi kongre sürecine de değinen Selvitopu sözlerini şöyle tamamladı: "Geçen dönem 5 yıllık süreçte 7 seçim atlattık. Seçim yapılıyor olması ilçe ve il için kolay değil. Sorumluluk o anki yönetimlerde. 31 Mart'ta partimizin ve örgütün başarısı açık. Herkes katkı koydu. Bu yönü ile baktığımızda görev yapan il başkan ve yöneticilerin katkısı gözardı edilmemeli. Bu parti içi bir yarıştır. Farklı görüşler olabilir. Asla partiye zarar verecek boyuta gelmeden yürütülmesi gereken konular. Kavgayı sevmem, iletişim içinde bu işlerin olması gerektiğine inanıyorum. Taraf olmak doğru değil. Hedefimiz Türkiye'de iktidar olmak. Bu hedefi zedeleyecek davranışın içerisinde olmam."


Bu Haberin Manseti :

Karabağlar’ların 4 temel sorunu var
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim