http://www.menemen.bel.tr/index2.asp

İzmir adına bir dileğimiz var

 • Haber Saati : 28 Nisan 2018, Cumartesi 18:19:49 - 1 Yıl önce eklendi.
İZTO Başkanı Mahmut Özgener de İzmir'in, Türkiye ekonomisinin en önemli merkezlerinden biri olduğuna işaret etti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın odayı ziyaretlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Özgener, Erdoğan'ın İzmirlilere müjdelediği projelerden dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti.

  Başbakan Binali Yıldırım'a, İzmir'e yaptığı katkılar için teşekkür eden Özgener, şunları kaydetti:

  "İzmir adına önemli bir dileğimiz var. İnciraltı ve Bostanlı arasında yapımı planlanan bin 200 metre tüp geçit, İzmir Körfez Geçiş Projesi'nin bir an önce başlaması ve kentimiz için hayal ettiğimiz bir projenin daha hayata geçmesini istiyoruz. Bu kenti dünyanın sayılı merkezlerinden birisi haline getirmek ortak hedefimiz ise hep birlikte bu dev projelerin yanında durmalı ve destekleyicisi olmalıyız. Biz, İzmir Ticaret Odası olarak, kentimiz adına yapılacak her türlü mega proje ve yatırımın destekçisiyiz. Üzerimize düşen görev neyse layıkıyla gerçekleştireceğimize şüpheniz olmasın."

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye'nin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımların altında güven ve istikrar yatmaktadır. Ülkemizi hak ettiği yere, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağız." dedi.

  Hisarcıklıoğlu İzmir Ticaret Odasında (İZTO) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirilen özel meclis toplantısında yaptığı konuşmada, İzmir'in Avrupa'nın en büyük liman kentlerinden biri haline geldiğini söyledi.

  İzmir'in, 8 üniversite, 13 organize sanayi bölgesi (OSB), 2 serbest bölge ve 3 teknoloji geliştirme bölgesi, 4 uluslararası konteyner limanı ile Türkiye'nin yıldız kentlerinden biri olduğuna dikkati çeken Hisarcıklıoğlu, tek başına milli gelirin yüzde 6'sını, sanayi üretimi ve ihracatının yüzde 7'sini, toplam vergi gelirlerinin yüzde 12'sini ülkeye kazandırdığını kaydetti.

  "G20'NİN EN HIZLI BÜYÜYEN ÜLKESİYİZ"

  Hisarcıklıoğlu, İzmir'in Başbakan Binali Yıldırım'ın icracı vizyonu ile atağa kalktığını dile getirdi.

  "Türk iş dünyası olarak karşımıza çıkan her engele rağmen neler yapabileceğimizi, ne kadar dinamik ve üretken olduğumuzu büyüme rakamlarıyla bir kez daha ispat ettik." diyen Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

  "Özel sektör, devlet iş birliği ile birçok sıkıntıyı aştığımızı gördük. Sayın Cumhurbaşkanım, sizin liderliğinizde hükümetimizin iş alemi ile istişare ederek bu son dönemde hayata geçirdiği finansman, istihdam ve üretimdeki tarihi destekler, borsa camiamızın öncülük ettiği, Sayın Başbakanımızla beraber lansmanını yaptığımız nefes kredisi, ekonomiye ivme kazandırdı. G20'nin en hızlı büyüyen ülkesiyiz. Elbette işimiz daha bitmedi.

  Bazı malum çevreler, terör örgütlerini kullanarak Türkiye ekonomisini zor duruma düşürmek istemektedir. Bunlara karşı da içeride safları hep beraber sıklaştırmalıyız. Türkiye'nin son yıllarda elde ettiği tüm kazanımların altında güven ve istikrar yatmaktadır. Masa başından bize ahkam kesen, başardıklarımızı görmezden gelen reyting şirketlerini de hep beraber mahkum ederiz. Ülkemizi hak ettiği yere, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokacağız."


Bu Haberin Manseti :

İzmir adına bir dileğimiz var
Bugun Atilan Mansetleri Gormek icin TIKLAYINIZ


Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim