Büyükşehir’deki başkanlar zirvesinde neler konuşuldu?

 • Haber Saati : 03 Temmuz 2019, Carşamba 20:57:52 - 3 Ay önce eklendi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, başkanlığında Millet İttifakı'nın kazandığı 25 ilçe belediye başkanının katılımıyla toplantı düzenlendi.

  Gün içinde saat 13:00’te başlayan zirvede kentin sorunları ve yeni dönemde yapılması planlanan çalışmalar masaya yatırıldı.

  24 CHP ve 1 İYİ Partili başkanın katıldığı toplantı sonrasında Cumhur İttifakı’nın temsilcilerinin yer alacağı zirvenin düzenleneceği belirtildi. 

  SOYER: BİRÇOK KONU MASAYA YATIRILDI
  Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, 17:00’de biten toplantı sonrasında açıklamalarda bulundu. Soyer zirvenin içeriğine ilişkin yaptığı konuşmada,  “Yaklaşık 4 saatlik güzel bir toplantı oldu. Özeti; ilçelerin çalışmalarını koordinasyonla İzmir’de nasıl ortaklaştırabiliriz ve Türkiye’ye yönelik yeni bir İzmir algısı nasıl yaratabiliriz? Bunları konuştuk. Birçok başlık var. Strateji planı konuştuk. İzmir Vakfı’nı konuştuk. İmar ruhsatı İzmir’in her yerinde aynı prosedürlere tabi olmalı. Sosyal hizmetler aynı koordinasyon içinde yürümeli. Sokak hayvanlarıyla ilgili yapılan çalışmalar kontrol edilmeli, tek bir koordinasyon içinde yürütülmeli. Çok başlık altında neleri ortaklaştırabiliriz bunları konuştuk. Gelir artırımı üzerine konuşmalar yaptık” ifadelerini kullandı.

   

  CUMHUR İTTİFAKI NİYE ÇAĞRILMADI?
  Millet İttifakı’nın iktidarda olduğu 25 ilçenin belediye başkanın toplantıya katılmasını değerlendiren ve ‘Cumhur İttifakı’yla yönetilen ilçelere davet mi gitmedi, katılım mı göstermediler?’ şeklinde gelen soruyu yanıtlayan Soyer, “Bu toplantının tüm belediye başkanlarıyla yapılacak ayağı da olacak. Yarından sonra da metropoldeki 11 ilçeyle yapacağımız bir toplantı var. Toplantının gündemine göre değişiyor. 30 ilçeyle de konuşacaklarımız var” açıklamasında bulundu.   

  İŞTEN ÇIKARMALAR İÇİN: ONLARA SORMAK LAZIM
  Bazı ilçe belediyelerinde yaşanan işten çıkarmalarla ilgili konuşan Soyer, “Büyükşehir olarak müdahil olmamız çok yakışık almaz. İlçe belediye başkanlarının gerekçeleri vardır, onların takdiridir. Onlara sormak lazım” dedi.

   

  AK PARTİ'DEN SOYER'E 'DAVET' TEPKİSİ: EŞİTLİK BÖYLE Mİ OLUR?
  İzmir Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Hızal, yaptığı yazılı açıklamada Büyükşehir'de gerçekleştirilen toplantıya Cumhur İttifakı belediyelerinin davet edilmemesini eleştirdi. 

  Hızal açıklamasında “Bu söylemlere sahip bir büyükşehir yönetimi nasıl olur da 25 belediye başkanını sözde koordinasyon toplantısına çağırır da Cumhur İttifakı belediyelerini çağırmaz? Eşit davranmak böyle mi olur? Daha en baştan ayrımcılık yapıldı. Kentin sorunlarının çözümü konusunda sadece 25 belediye ile mi yol yürümeyi tercih edecekler? Böylesine sorumsuz ve bir tarafın hizmetine hareketle yapılmış bu sözde koordinasyon toplantısı bize CHP zihniyetinin kendi menfaatinden başka bir şeye önem vermediğini bir kez daha göstermiştir” dedi

  “BUNUN YERİ BÜYÜKŞEHİR DEĞİLDİR”
  Toplantının yeriyle ilgili de eleştirilerde bulunan Hızal, “Sadece Millet İttifakı’nın temsilcilerinin bir araya geleceği toplantı düzenlenecekse bunun yeri İzmir Büyükşehir Belediyesi değil, parti binaları yada özel alanlardır” diye konuştu.

  “PARTİNİN DEĞİL İZMİR’İN BELEDİYE BAŞKANI”
  Tunç Soyer’in şehrin Belediye Başkanı olduğunu hatırlatma ihtiyacı duyduğunu belirten Hızal, “Partinin belediye başkanı gibi davranan Soyer artık İzmir’in Belediye Başkanı olduğunu hatırlamalıdır. Bu tarz basit particilik reflekslerini CHP İl Başkanlığı çatısı altında yapmalıdır” ifadelerini kullandı.Etiketler :  

Diğer Yeni Haberler
Diğer Yeni Haber Başlıkları
Bakan Arslan İzmir'e geliyor... Gündem
AK Parti İzmir İl Başkanı, gözyaşların... Politika
İzmir’de dehşet anları kamerada... Yaşam
Gerenköy'e özel... Kültür-Sanat
CHP Bornova Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu... Politika
CHP Konak: “Satarak Değil, Üreterek Kalk... Gündem
Karşıyaka’da 300 öğrenci ile tatbikat!... Güncel
Başkan Atila: Sizler ailemizin direğisiniz... Güncel
Kent Konseyleri'ne Gaziemir ev sahipliği yap... Politika
İzmir Gaziemir'de hurda yüklü kamyon devri... Trafik Kazaları
Cem Küçük Doğan Medya'dan kovulacakların... Medya
Gürsel Tekin: Hükümet 3 beyaza ihanet ediy... Röportaj
BUCA BELEDİYESİ’NDEN SU TASARRUFU ÇAĞRI... Yaşam
İzmir'e çamur yağdı... Çevre
Bornova’da edebiyat söyleşileri... Kültür-Sanat
Dolar ve euroda rekor... Ekonomi
Sosyal Medya' nın En Çok Paylaşılanları
ÜCRETSİZ EGE MEDYASI BÜLTEN ÜYELİĞİ

Üye olun, son dakika haberleri e-postanıza gelsin.

Adı Soyadı :
E-posta :
Üye Ol


Copyright © 2015-2015 Tüm hakları saklıdır. Egemedyasi.Com
İletişim : 0505 573 36 98 Reklam : 0232 376 67 07 E-Mail : [email protected]
Yazılım & Tasarım : Aladağ Bilişim